Německá vína

Prestižní vinařství založil Radomil Baloun ve Velkých Pavlovicích v roce 1991, s tehdejší produkcí více jak 1 mil. lahví. Téměř do roku 1996 byl největší soukromý výrobce vína v ČR, vyjma akciových společností. Budovat největší vinařství nemusí být vzhledem k délce života to pravé. Proto začal budovat vinařství, které by neslo přívlastek nejlepší.

Snad bude ku prospěchu firmy, že naše vína dostávají ocenění na prestižních výstavách nejen u nás, ale i v zahraničí. Například Sauvignon kabinet r. 2003, byl v roce 2004 na světové výstavě v Paříži oceněn zlatou medailí. Veltlín zelený pozdní sběr r. 2003 byl v roce 2005 v Bruxelles oceněn stříbrnou medailí a již v únoru roku 2006 jsme opět v Paříži získali čtyři stříbrné medaile za Veltlínské zelené, Müller Thurgau, Ryzlink vlašský a Dornfelder, všechno mladá vína ročníku 2005. " A to rok ještě pořádně nezačal."

Netajíme se tím, že v zákazníkovi budujeme závislost na chuti našich vín. Slabší ročníky s malou vyjímkou, nezařazujeme do sortimentu TOP, nehledě k ocenění. Část naší produkce končí na stolech mlsných jazýčků celebrit a významných osobností. Naše vína se dostávají také do různých zemí světa a zpět se nám vrací pochvalné dopisy od jejich příjemné podmanivé chuti.

Vážený zákazníku, všeobecně platí, že ve vynikající gastronomii jsou vynikající všechna jídla, ve špatných zařízeních se nestravujeme. Stejný princip platí také pro víno, neboť vyrobit vynikající víno je v první řadě gastronomické umění vinaře. O tom, že to se zlatavou révou umíme, svědčí neustále přibývající "závislí zákazníci". Doporučujeme Vám všechna naše vína a je na Vás, pro které se dnes rozhodnete.

www stránky výrobce: www.baloun.cz


TOPlist