Španělská vína


Sklípek Lojzík  - Nabízí kvalitní Španělská vína z oblasti

CARIŇENA Vinařství Pago de AYLES

(výhradní zastoupení pro CZ a SK)

Vinařství Pago de AYLES se nachází v obci Mezalocha, pouhých 35 km od důležitého města Zaragoza, vinařství leží v působivém místě plném kontrastů, kde elegantní budovy přerušují řádky vinic, které je obklopují. Mezi 70 hektarů z nejušlechtilejších odrůd révy, firma Abrera SA postavila moderní vinný sklípek. Jejich vína jsou produktem nejlepších hroznů, které byly shromážděny v pravý okamžik zralosti a pečlivě přepravovány tak, aby plody přišly na sklad zcela bez úhony.

  Hala stárnutí s prostorem pro více než 2000 barelů (450,000 l).

   850 m2 zastavěné plochy.

Víno s štítkem D.O. Carinena.
Pěstované odrůdy:
Tempranillo
Garnacha

Cabernet Sauvignon
Merlot
Shiraz
(v blízké budoucnosti)
70 hektarů vinic, které se nachází v Estate Aylés.
Výroba asi 400.000 lahví

 


Aylés není pouze vinařstvím, je to přesně vymezené území zvláštního soužití vína a přírody. Je to úžasné místo plné kontrastů, ve kterém před nehybnou přítomností vrcholu San Pedro zasadila protékající řeka Huerva do krajiny ohromující strže. Podstatou prostředí plného hlubokých jeskyní a podzemních řek je jílovito-vápenatá půda.

 

Vinařství získalo svou dnešní podobu v roce 2000, kdy byla postavena nová hlavní budova. Je kompletně vybaveno pro perfektní vinifikaci. Průměrná roční produkce se pohybuje kolem 500.000 lahví, což je zhruba třetina kapacity, kterou má. V 550 sudech z dubů z různých zemí původu (USA, Francie, východní Evropa) zrají vína až do dosažení maximální kvality. Významný byl rok 2010, kdy se podařilo po splnění náročných kritérií získat certifikaci VINO DE PAGO, označující nejvyšší úroveň kvality. Ke konci roku 2014 registrujeme ve Španělsku pouhých 14 vinařství, zařazených do této kategorie. Některá španělská vinařství mají ve svém názvu slovo PAGO, ne všechna jsou však zařazena v této kategorii.

Definice VINO DE PAGO:

Vína, pocházející z místa nebo venkovské lokality (PAGO), která se svým jedinečným a pro toto místo charakteristickým mikroklimatem a složením půdy liší od ostatních ve svém blízkém okolí a jehož název je samozřejmě a tradičně spojen s pěstováním vinic, ze kterých se rodí vína se specifickými znaky a vlastnostmi. (Zdroj: Webová stránka španělského Ministerstva zemědělství, výživy a životního prostředí)

PAGO (z latinského PAGUS)

Výjimečnost, která potvrzuje kvalitu a odbornost a dotyčného výrobce řadí na nejvyšší úroveň mistrovství španělské výroby vína.

                                                      

 

 


TOPlist